فروش چیلر و فنکویل در رشت فن کویل رشت نمایندگی فن کویل رشت فن کویل گیلان فن کویل گیلان نصاب فن کویل در رشت نمایندگی فن کویل در گیلان نمایندگی چیلر در گیلان

تهویه مطبوع

(چیلر تراکمی - هواساز - فن کویل)تهویه مطبوع به سیستمی گفته می شود که بتواند سه پارامتر رطوبت، دما و سرعت جریان هوا را کنترل نماید. تمامی سیستم های تهویه مطبوع از یک سیال برای انتقال بار حرارتی و برودتی استفاده می نمایند. بطور کلی سه نوع سیستم تهویه مطبوع وجود دارد؛ تمام آب، تمام هوا و هوا-آب. شما باید با توجه به نیازهای ساختمان و یا واحدهای صنعتی خود و با مشاوره گرفتن از افراد مجرب در این زمنیه از میان سیستم های موجود یکی از بهترین ها را انتخاب و نصب نمایید. در این بین شرکت گیل تجهیز با کادری مجرب آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

سیستم های تهویه مطبوع
سیستم تهویه مطبوع تمام آب

در این سیستم آب سرد/گرم توسط چیلر/دیگ تهیه شده به داخل كویل های فن كویل ارسال میگردد و در آنجا هوایی را كه توسط فن با سرعت از روی كویل عبور میكند، سرد یا گرم مینماید.این سیستم برای مکان های تجاری نسبتاً بزرگ مناسب است.
بدلیل اینکه هوای تازه در این سیستم تامین نمی شود و این مسئله در مکان های بزرگ منجر به کاهش کیفیت هوای داخل می گردد، نمی توان این سیستم را برای اماکن عمومی بزرگ بکار برد.
فن کویل های نسل جدید با اضافه کردن دریچه هوای تازه (fresh air) این امکان را فراهم می کنند تا علاوه بر سهولت راه اندازی و تعمیر، تا حدودی از امتیازات سیستم تمام هوا بهره مند شویم.

سیستم تهویه مطبوع تمام هوا

در این سیستم دستگاه تهیه كننده هوای مطبوع در محلی دور از فضای مورد تهویه قرار می گیرد. آب سرد/گرم به داخل كویل های هوا ساز ارسال شده هوایی را كه توسط فن به سرعت از روی این كویل ها عبور داده می شود سرد یا گرم می كند. این هوا پس از انجام یك سلسله تحولات دیگر (از قبیل رطوبت زنی و ...) از طریق سیستم كانال، به فضای مورد تهویه فرستاده می شود. سیستم تمام هوا از جهت دستیابی به دمای دقیق، فیلترینگ آلودگی ها و از بین بردن بوی بد بهترین گزینه است.
بدلیل نصب تجهیزات در فضای غیر کاربری، تعمیرات و نگهداری سیستم، وقفه ای در کار ساکنین ایجاد نمی نماید. کنترل دقیق تر دما و رطوبت نسبت به سیستم های دیگر قابل دستیابی است.
همچنین در مکان هایی مانند استخر و سالن همایش بدلیل لزوم تامین هوای تازه و خارج کردن آلودگی ها، سیستم تمام هوا ارجعیت دارد.
از طرف دیگر، ایجاد فضای کانال کشی منجر به افزایش ارتفاع ساختمان می شود و همچنین بالانس کردن سیستم های بزرگ، دشوار و نیازمند صرف وقت می باشد.

سیستم تهویه مطبوع هوا-آب

این سیستم مزایا و معایب هر دو سیستم بالا را دارا می باشد و در واقع شعار آن "هوا برای افراد و آب برای بار حرارتی" است. بدلیل تعمیر و نگهداری راحت تر این سیستم نسبت به سیستم تمام هوا، تمایل ما نیز تا جاییکه اهداف طراحی اجازه می دهد، استفاده از این سیستم است.
در مکان هایی که به جهت حضور تعداد زیادی از افراد، نیاز به دفع گرمای نهان زیادی داشته باشیم، حتما باید از این سیستم (یا سیستم تمام هوا) استفاده نماییم.
جهت کسب اطلاعات بیشتر، با ما بگیرید.