فروش دیگ و مشعل در رشت و گیلان لوازم موتورخانه در رشت و گیلان فروش مشعل در رشت و گیلان دیگ و مشعل رشت

دیگ و مشعل
هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب دیگ و مشعل، برخلاف رویه رایج، نباید بدنبال بهترین گزینه یا سازنده بود بلکه باید به سراغ مناسب ترین محصول رفت. وجود نمایندگی محلی، توانایی کارکنان تعمیرات و نگهداری برای فهم و نگهداری صحیح دیگ پارامترهایی هستند که انتخاب مناسب را از بهترین انتخاب متمایز می نمایند.

دیگ آبگرم

دیگ آب گرم (Hot Water Boiler) یا بویلر آبگرم، یک مخزن تحت فشار می باشد که در آن سیال عامل تحت فشار، گرم شده و مورد استفاده قرار می گیرد. آب به عنوان سیال عامل بیش تر بویلرها با ظرفیت حرارتی بالا توان ذخیره انرژی مورد نیاز را دارد.
دیگ های آبگرم در سیستم های گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد و با جاسازی آن در موتورخانه ساختمان می توان گرمایش محیط را تامین کرد.
دیگ های آبداغ نیز از انواع دیگر بویلر ها هستند که در فشار های بالاتر آب بالای 100 درجه سانتی گراد تولید می کنند.
دیگ های آبگرم معمولا از ظرفیت 80/000 کیلوکالری بر ساعت تا 16/000/000 کیلوکالری بر ساعت تولید می شود. دیگ های آبگرم و آب داغ از فشار 2 بار تا 20 بار تولید می شود. و معمولا در سیستم های گرمایش مرکزی (موتورخانه) برای تولید آبگرم رادیاتور، فن کویل، یونیت هیتر، گرمایش از کف و ... مورد استفاده قرار می گیرد. مشابه این نوع از دیگ ها در ظرفیت پایین می توان از پکیج های دیواری نام برد و در ظرفیت های بالا نیز سیستم موتورخانه مرکزی با بخار به عنوان روشی دیگر برای گرمایش ساختمان مطرح می شود.
بویلر های آبگرم فولادی در منازل، برج ها، مکان ها ی ورزشی، استخر ها، مساجد، هتل ها و ... استفاده می کنند. در واقع در هر کجا که نیاز به گرمایش و آب گرم وجود داشته باشد، دیگ های آبگرم مورد استفاده قرار می گیرد .

هنگام انتخاب دیگ های آب گرم و آب داغ فولادی، موارد زیر باید مورد توجه قرار گیرد:
ابعاد و وزن دیگ جهت ورود و نصب در فضای موتورخانه
ظرفیت ورودی و فشار کار مورد نیاز دیگ
لزوم نصب دستگاه سختی گیر یا رسوب زدا

جهت مشاوره و خرید دیگ با ما تماس بگیرید.

دیگ بخار

دیگ بخار (steam boiler) یا همان بویلر بخار، یک مخزن تحت فشار می باشد که در آن آب تحت فشار گرم شده و به بخار تبدیل می شود. بخار به دلیل میزان گرمای نهان تبخیری که آب دریافت می کند تا بخار تبدیل شود، توان حمل میزان انرژی بالاتری را نسبت به آب دارد. دیگ های بخار در سونای بخار، خشک شویی ها، بیمارستان ها، هتل ها، سیستم های گرمایش ساختمان، صنعت چرم سازی، صنایع مواد غذایی، نیروگاه ها و .... مورد استفاده قرار می گیرند. درجه حرارت بخار خروجی از دیگ بخار به فشار کاری دیگ مرتبط است. در بویلر بخار آب پس از خالص سازی و اکسیژن زدایی ، توسط پمپ به داخل بویلر هدایت می شود و با حرارتی که توسط مشعل به آب داده می شود به بخار تیدیل خواهد شد.
دیگ های بخار در ظرفیت هایی از 100 کلیلو گرم بخار در ساعت تا چندین تن در ساعت بخار تولید می شوند. این دیگ ها توان تولید بخار در فشار هایی از 1 bar تا چند صد bar را دارند. معمولا بویلرهای بخار فایرتیوب تا ظرفیت 30 تن بخار را تولید می کنند و بویلرهای بخار واترتیوب تا چند صد تن بخار در ساعت را نیز می توانند تولید کنند.

مشعل ایران رادیاتور

بطور کلی هنگام انتخاب مشعل ، علاوه بر لزوم توجه به نوع سوخت مشعل ، لازم است به دلایل مختلف ظرفیت مشعل حدود 20% بیشتر از ظرفیت دیگ یا محفظه احتراق هیتر در نظر گرفته شود.
هنگام انتخاب مشعل ، به قطر لوله شعله پوش مشعل جهت امکان ورود لوله فوق در دیگ و نصب مشعل کاملا توجه فرمائید.
کلیه مشعل های گازی ایران رادیاتور دارای 1 سال گارانتی توسط شرکت ایران رادیاتور می باشد.
مشعل های ایران رادیاتور از مدل 800,000 کیلوکالری به بالا دارای تابلو برق می باشند.
از تقسیم حداکثر قدرت گرمایش مشعل های گازی بر عدد 10,000 حداکثر مقدار مصرف گاز مشعل بر حسب متر مکعب در ساعت بدست می آید ولی با توجه به نصب ترموستات روی دیگ و فرمان قطع احتراق مشعل پس از گرم شدن آب دیگ، عملا میزان مصرف سوخت براساس شرایط دمایی و فصل بین 30 تا 70 درصد عدد بدست آمده فوق خواهد بود .

مشخصات مشعل های ایران رادیاتور

مشعل استخر موتورخانه در رشت

جهت مشاوره و اجرای موتورخانه با ما تماس بگیرید.